OPEN ACCESS POLICY

Ocak 15, 2021

 

Türkiye Nitel Araştırmalar Dergisi, açık erişimli bilimsel makalelerin görünürlüğünü artırmayı ve daha kolay kullanılmasını amaçlamaktadır. Okuyucular ve kurumları, herhangi bir telif hakkı, personel bilgisi veya oturum açma işlemi istemeden çevrimiçi erişim için desteklenir. Dergimizin açık erişim politikasına göre, tüm okuyucuların makalelerimizi ücretsiz olarak okumalarına, indirmelerine, kopyalamalarına, dağıtmalarına, yazdırmalarına, bağlamalarına ve aramalarına izin verilmektedir.

Türkiye Nitel Araştırmalar Dergisi açık erişimli bir dergidir. Açık erişim terimi, okuyucuların makalelerin tam metinlerini ücretsiz okuma, indirme, dağıtma, kopyalama, yazdırma, arama veya bağlantı kurma hakkını verir.

Telif Hakkı ve Davranış Kuralları

Yayına kabul edildikten sonra alınan makalenin telif hakkı dergiye derginin yayıncısı olarak atanır. Amaçlanan telif hakkı, makaleyi çeşitli biçimlerde (yeniden baskılar dahil) yayınlama hakkını içerir. Dergi, yayınlanan makalelerin yayın haklarını saklı tutar.

Türk Nitel Araştırmalar Dergisi, Creative Commons Attribution Kar amacı gütmeyen Atıf-GayriTicari-AynıLisanslaPaylaş 4.0 Uluslararası (CC BY-NC-SA 4.0) altında yayınlanmaktadır.

Bu Lisans ile şunları yapmakta özgürsünüz:

Paylaş — eseri her ortam veya formatta kopyalayabilir ve yeniden dağıtabilirsiniz.

Uyarla — karıştır, aktar ve mevcut eserin üzerine inşa et.

Atıf — uygun referans vermeli, lisansa bağlantı sağlamalı ve değişiklik yapıldıysa bilgi vermelisiniz. Bunları uygun bir şekilde yerine getirebilirsiniz fakat bu, lisans sahibinin sizi ve kullanım şeklinizi onayladığını göstermez.

GayriTicari — Bu materyali ticari amaçlarla kullanamazsınız.

AynıLisanslaPaylaş — Eğer materyali karıştırdınız, aktardınız ya da materyalin üzerine inşa ettiyseniz, ancak orjinal lisansın aynısı lisans ile dağıtabilirsiniz.

Yazarlar, çalışmalarının orijinal olduğunu; daha önce telif hakkı alınmadığını veya herhangi bir biçimde yayınlanmadığını; başka bir yerde yayınlanmak üzere değerlendirilmediğini; sunulması ve yayınlanmasının "Türk Nitel Araştırmalar Dergisi" nin etik kurallarını ve herhangi bir davranış kuralını (davranış kuralları), gizlilik ve gizlilik sözleşmelerini, yasaları veya herhangi bir üçüncü tarafın hakları ihlal etmediğini, kabul eder. .

Yazarlar, gönderilen makale ve Türkçe Nitel Araştırmalar Dergisi'nde yayınlanmasına ilişkin üçüncü kişilerin şikayetlerinden doğabilecek sonuçlardan münhasıran sorumludurlar.

Yazarlar, çalışmayı, gelecekte bilinen veya geliştirilen her türlü ifade biçimi ve mecrasında, eğitim ve bilimsel amaçlar için, dünya çapında, alt lisanslanabilir ve telifsiz olarak kullanma hakkını Yayıncıya verir.

Yazarlar, özgün yayın kaynağı (Türkçe Nitel Araştırmalar Dergisi) sağlanarak çalışmalarını arşivleme, sunma, sergileme, dağıtma, bilimsel kariyerlerini ilerletmek için çalışmalarını geliştirme (yayınevi versiyonu) hakkını saklı tutarlar.

Yazarlar, Yayıncıya verilen hakları ihlal edebilecek herhangi bir izin veya lisans verilmeyeceğini garanti eder.